Kağıthane, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda bir ilçesidir. Kuzeyde Sarıyer, kuzeydedoğuda Beşiktaş, Beşiktaş, doğu ve güneyde Şişli, güneybatıda Beyoğlu ve batıda da Eyüp ile çevrilidir. İlçenin, Kağıthane Deresi'nin sona erdiği kesimde Haliç'e kısa bir kıyısı vardır.
Belediye Meclisi'nin aldığı kararla 350 hektarlık alan silikon vadisi olacak. Dere kesintisinin belirlenmesiyle deree ulaşım da olabilecek. Ufak motorlar ya da tekneler Cenderesi boyunca Haliç'e taşıma yapabilecek.
Cendere Vadisi Nazım İmar Planı ile Bölge Eğitim Bilişim Teknolojileri Alanı olarak düzenlenmiş olup kenarlarına birçok park yapılması planlanmıştır.
Kağıthane'nin merkezi konumu, gerek dönüşüm ve diğer emlak projeleri gerekse metro, Kağıthane ve Dolmabahçe tünelleri, 3.köprü ve üç katlı tüm geçit gibi ulaştırma alanında yaşayan gelişmeler sayesinde ön plana çıkmaktadır.
Toplam alanı 350 hektar olan Cendere Vadisi'nde bulunan fabrikalar kaldırılacak ve yerine eğitim - bilişim ve teknoloji geliştiren merkezler kurulacak. Bilişim, eğitim ve AR - GE tesisleri ile 70 bin kişinin yaşayacağı konutlar inşa edilecek.
Sadabad, 18. yüzyılda Kağıthane Deresi kıyısında Haliç'e doğru uzanan düzlük mesire ve eğlence alanında Lale Devri'nde verilen addır. Kağıthane semti İstanbul'un en tutulan mesire yerlerindendi. Kanuni Sultan Süleyman ve 2. Selim zamanlarında burada eğlenceler düzenlenir, İstanbul halkının ileri gelenleri de eğlencelere katılırdı.
Bugün ilçenin her mahallesinde çok sayıda konut ve ofis projesi hayata geçirilmektedir. Avrupa Yakası'nın gelişmiş bölgelerinde halihazırda komşu olan Kağıthane, kuzeyde Cendere aksı - Seyrentepe üzerinden Ayazağa - Maslak ile, doğuda LEvent ve Şişli ile, batıda Eyüp ve güneyde Beyoğlu - Taksim ile entegre olmaktadır.
Oksijen miktarı bol olan Boğaz suyu Haliç'le buluşup temizlenmesini sağlayacak. Cendere'nin kesitleri de değiştirilecek. Derenin kenarları ise korunacak ve yeşil alan ile park alanlarına ayrılacak.
Dere güzergahı boyunca Enver Paşa'nın 1915'de yaptığı tren yolu da tekrar hayata geçirilecek.

Mevsim İstanbul’a ait tüm kampanyalardan telefon ve mail yolu ile haberdar olmak istiyorum.